Про нас

І. Загальні положення

1.1. Самоврядування у ПВНЗ “Київський медичний університет» -  є гарантованим державою правом студентів, самостійно або через  виконавчий орган студентського самоврядування Студентську раду  університету  вирішувати питання  з метою забезпечення реалізації передбачених Законом України „Про вищу освіту” прав та обов’язків студентів, сприяння гармонійного розвитку їх особистості, формування навичок майбутнього організатора, керівника.

1.2. Студентське самоврядування в університеті (та його орган – Студентська Рада) в своїй діяльності керується законодавством України, Статутом університету та цим Положенням про студентське самоврядування, яке затверджується студентською конференцією.

1.3. Перелік питань, що належать до компетенції органів студентського самоврядування узгоджується з керівництвом  вищого навчального закладу.

II. Мета і завдання органів студентського самоврядування

2.1. Діяльність органів студентського самоврядування направлена на удосконалення навчально-виховного процесу, спрямованого на якісне навчання, виховання духовності і культури студентів, зростання у студентській молоді соціальної активності та відповідальності за доручену справу.

Студентське самоврядування – це така діяльність за допомогою якої максимально виявляються і реалізуються творчі здібності студентів, формуються моральні якості, підвищується ініціатива кожного за результатами своєї праці.

2.2. Основними завданнями органів студентського самоврядування є:

  • забезпечення і захист прав та інтересів студентів;
  • забезпечення виконання студентами своїх обов’язків;
  • сприяння науковій та творчій діяльності студентів;
  • сприяння у створенні необхідних умов для проживання та відпочинку студентів;
  • створення різноманітних студентських гуртків, товариств, клубів за інтересами;
  • організація співробітництва із студентами інших вищих навчальних  закладів освіти і молодіжними організаціями;
  • безпосередня участь студентів у реалізації державної молодіжної політики;
  • залучення студентів до трудової діяльності у вільний від навчання час (спільно з деканами);
  • координація діяльності старостату, кураторів академічних груп;
  • контроль за навчальною і трудовою дисципліною студентів, оперативне реагування на їх порушення;
  • залучення студентів до художньої самодіяльності;
  • проведення вечорів відпочинку, конкурсів, посвяти у студенти, випускних вечорів, днів факультету;
  • приймання участі у поселенні студентів до гуртожитку та їх виселенні;
  • разом з деканами, комендантом гуртожитку, вихователем організовувати належний побут, відпочинок і дозвілля студентів в гуртожитках;
  • приймання активної участі в організації ремонту кімнат, забезпеченні зберігання і підтримки у необхідному стані приміщень, обладнання та іншого майна навчального закладу;
  • пропаганда здорового способу життя, запобігання вчиненню студентами правопорушень, вживання ними алкоголю, наркотиків, паління та інше.

III. Права і обов’язки органів студентського самоврядування:

3.1.Члени організації мають права та обов’язки, якими наділені студенти вищих навчальних закладів України згідно чинного законодавства та відповідно Статуту університету.

3.2. Крім викладеного, члени студентського самоврядування мають право:

  • обирати і бути обраними до будь-якого органу студентського самоврядування;
  • звертатися до Студентської Ради стосовно питань, що належать до її компетенції та отримувати відповідь по суті питань;
  • опротестувати будь-які дії посадових осіб, структурних підрозділів та Студентської Ради, якщо вони обмежують його права чи принижують його гідність, або ускладнюють досягнення цілей організації.

3.3. Студентська Рада вищого навчального закладу має право звертатися до адміністрації факультету та адміністрації вищого навчального закладу з пропозиціями і заявами, пов’язаними з вирішенням завдань, передбачених основними напрямами діяльності самоврядування.

Обов’язки:

  • чітко дотримуватися цього Положення;
  • виконувати рішення і вимоги студентського самоврядування, що спрямовані на досягнення мети і вирішення завдань організації.
  • забезпечувати захист прав та інтересів студентів;
  • здійснювати свою діяльність на засадах добровільності, колегіальності, виборності та звітності органів ради;
  • забезпечувати рівність прав студентів на участь у студентському самоврядуванні, незалежності від впливу політичних партій.

IV. Структура та організація роботи органів студентського самоврядування

4.1. Студентське самоврядування вищого навчального закладу освіти здійснюється на рівні академічної групи, факультету, гуртожитку вищого закладу освіти.

4.2. Вищим органом студентського самоврядування є загальні збори (конференція), на яких затверджується Положення про студентське самоврядування і обирається Студентська Рада, визначається його структура і термін повноважень, заслуховується звіт.

4.3. Конференція збирається не менш ніж один раз на рік. На конференцію органи студентського самоврядування факультетів, гуртожитку делегують своїх представників (делегатів). Позачергові засідання (конференції) скликаються Студентською Радою університету, або на вимогу не менш однією третини загального складу студентів.

4.4. Мандатна комісія до складу якої входять Голова комісії та її члени реєструє та перевіряє повноваження учасників конференції.

      Підтвердженням делегатів конференції є студентський квиток, протокол зборів групи.

4.5. Голову Студентської Ради обирається прямим таємним голосуванням членів Студентської Ради. Обраним вважається той, хто набрав більшу кількість голосів, але не менш половини голосів присутніх. 

4.6. Строк повноважень Голови Студентської Ради - 1 (один) рік. Він може перебувати на посаді не більше як два строки.

4.7. Голова Студентської Ради виконує повноваження до обрання нового Голови. У своїй діяльності є відповідальним перед відповідною Радою

4.8. Голову Студентської Ради може бути відкликано, якщо за таке рішення проголосувало 2/3 від загальної чисельності Ради. Ініціювати відкликання Голови Студентської Ради може 1/3 делегатів відповідної Ради.

4.9. При достроковому припиненні повноважень Голови Студентської Ради у місячний термін призначаються позачергові вибори Голови Студентської  Ради.

4.10. Голова Студентської Ради  вносить пропозиції щодо обрання заступників Студентської Ради та секретаря, які обираються членами Студентської Ради.

4.11. Склад Студентської Ради обирається прямим відкритим голосуванням студентів-делегатів. Загальний склад Студентської Ради становить 15 осіб.

4.12. До складу Студентської ради автоматично входять студентські декани та Голова Студентської Ради гуртожитку.

4.13.  Голова Ради організовує роботу органів самоврядування. На запрошення  бере участь у засіданнях Вченої Ради (ректорату) навчального закладу, де обговорюються питання діяльності органів студентського самоврядування, проблемні питання студентського життя.

4.14. Секретар Студентської Ради організовує контроль за виконанням рішень органів студентського самоврядування, веде протоколи його засідань і виступає з повідомленнями про виконання його рішень.

4.15. При Студентській Раді створюються сектори (комісії) за напрямами роботи: навчально-наукова, культурно-просвітницька, спортивно-оздоровча, соціально-побутова та ін.

4.16. Засідання Студентської Ради проводиться не менше одного разу на місяць і вважається правомірним, якщо на ньому присутні не менше 2/3 обраних до його складу членів. Рішення приймаються більшістю голосів її членів.

4.17. Кожне засідання Студентської Ради фіксується протоколом, який підписується Головою або його заступником, секретарем.

4.18. На розгляд загальних зборів (конференцій) виносяться найважливіші питання життєдіяльності студентів, обумовлені основними напрямками діяльності студентського самоврядування.

4.19. Рішення Студентської Ради і загальних зборів (конференції) є обов’язковим для виконання.

V. Матеріально-фінансова основа студентського самоврядування.

5.1. Для реалізації програми діяльності органи студентського самоврядування можуть використовувати різні джерела фінансування.

5.2. Органи студентського самоврядування можуть володіти матеріальними цінностями.

5.3. Органи студентського самоврядування користуються приміщенням та майном, яке надає йому адміністрація університету.

VІ. Бюджет студентського самоврядування.

6.1. Дохідна частина бюджету студентського самоврядування  формується з:

  • спонсорських коштів;
  • добровільних студентських внесків;
  • коштів, які надходять у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань.

Бюджет студентського самоврядування складається з Головою Студентської ради та затверджується Студентською радою університету.

На Голову Студентської ради покладається обов’язок виконання даного бюджету. Голова Студентської ради зобов’язаний звітувати перед Студентською Радою кожного кварталу за виконання бюджету студентського самоврядування.